Ostatnio Zaktualizowany:

Pisarz obecnych czasów

Kategorie Radek Rak

Radek Rak od TaniaKsiazka to autor, który swoją pierwszą powieść debiutancką wydał w 2014 roku. Tak, to już sześć lat minęło odkąd “Kocham Cię, Lilith” pojawiło się na rynku. W tym czasie Radek Rak opublikował inne, krótsze opowieści fantasy, które publikowane były na łamach “Nowej Fantastyki”, jak również w takich gazetach, jak “Lampa” czy “Fraza”. Jego opowiadania publikowane były także w e-zinie “Esensja”. Wiele osób chwali Raka za to, że tak wspaniale stosuje archaizację. Rzadko który twórca tak, jak on może pochwalić się taką umiejętnością. Radek z wykształcenia i z zawodu jest lekarzem weterynarii. Kiedy tylko czas mu na to pozwala, to pisze oraz chodzi po górach. Jest lokalnym patriotą. Mieszka w Dębicy na Podkarpaciu. Ma na głowie wiele obowiązków, ale kiedy tylko może, to wyrusza w swoje ukochane góry. Za “Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” otrzymał literacką Nagrodę Nikę w 2020 roku. Nic więc dziwnego, że od tej pory coraz więcej osób interesuje się książkami, jakie do tej pory opublikował na rynku.

“Kocham Cię, Lilith!”

Fantastyczna opowieść o miłości debiutanta Radka Raka. Oto młody Robert, który jedzie do sanatorium znajdującego się w górach. Mężczyzna ma w planach nieco podreperować swoje wątłe zdrowie. Okazuje się, że nie będzie miał zbyt dużo czasu na odpoczynek. Wszystko przez kobiety. Jedna z nich ma na imię Iwona i jest demoniczną, wziętą malarką. Druga to Małgorzata – intrygująca lekarka. Dwie kobiety, a on jeden. Nie jest łatwo, ale Robert dla obu pań zawsze znajduje czas. Po nocy spędzonej z Iwoną – kobieta nagle znika. Nikt nie wie co się z nią stało. Nikt nie jest w stanie przypomnieć sobie, żeby taka kobieta w ogóle spędzała czas w sanatorium. Tak jakby Iwona nigdy nie istniała. Czy to prawda? Czy Robertowi coś się wydało? Warto poznać tą niezwykle fascynującą i wciągającą historię.

“Puste niebo”

Czytając tą książkę od samego początku można mieć wrażenie, że ma się do czynienia z bajką. Oto Tołpi. Chłopiec znajduje w sieci rybackiej…księżyc. Zamiast odłożyć go na miejsce, Tołpi znaleziony księżyc chce wykorzystać na prezent. Tak, zaczyna się fajnie, jak prawdziwa bajka dla dzieci. Tylko, że tak na pewno nie jest. Cała historia zamienia się sensację, w wielki koszmar zbroczony krwią i wielką ilością erotyzmu. Tołpiego ostrzegała Babuszka Sławuszka. On nie posłuchał, dlatego też musi zmierzyć się z tym, co teraz będzie miało miejsce w jego życiu. Tylko czy Tołpi będzie w stanie to przeżyć, aby zrozumieć swój błąd?

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com